Pomeranian Boo – czy najsłodszy piesek świata istnieje?
Foto: facebook.com/Boo
Czy jest ktoś, kto jeszcze nie słyszał o internetowym celebrycie, jakim był pies Boo? To prawdziwy fenomen, który na swoim facebookowym profilu zebrał ponad 10 milionów polubień. Posiada również własną notatkę na Wikipedii!
Ten najsłodszy pies na świecie to Szpic Miniaturowy. Jego losy są niezwykle interesujące. Puchata główka jak u misia i krągłe futrzaste ciałko Boo pokochały setki osób na całym świecie. Wykreował styl strzyżenia, za którym chciało podążać wielu właścicieli Pomeranianów, czy słusznie Poznaj historię psiego celebryty!
Pomeranian Boo – nie rasa a imię
Boo to nie rasa psa, a imię przedstawiciela rasy Szpic Miniaturowy. Do tego czworonoga przylgnęła łatka najsłodszego psiaka świata, a to wszystko ze względu na jego wyjątkowo uroczy wygląd. To, jak prezentował się Boo, nie było jednak zasługą genów, a dziełem psiego fryzjera. Pomeraniany zwykle mają dłuższą sierść, jednak jego właścicielka zdecydowała się na dosyć drastyczne strzyżenie, które nadało mu wygląd maskotki.
Opiekunka Boo, ze względu na jego mocno skołtunioną sierść, udała się do psiego fryzjera. Specjalistka nie podołała jednak zadaniu, a sierść psa została bardzo krótko przystrzyżona. Niestety, szata psa nigdy już nie odrosła, a on w mediach społecznościowych zaczął pokazywać się w ubrankach. Pod żadnym pozorem nie wolno popełniać błędu właścicielki Boo.
Świadomi opiekunowie Pomeranianów muszą wiedzieć, że szata tej rasy składa się z dwóch warstw: włosa okrywowego oraz podszerstka. Golenie psa w ten sposób zaburza jego naturalną warstwę ochronną, co skutkuje nadprodukcją podszerstki lub jej zanikiem. Taki pies może już nigdy nie odzyskać swojego pięknego futerka! Ciekawostką jest fakt, że do osiągnięcia „efektu Boo”, pies musi mieć odpowiednią budowę ciała i umaszczenie – głowę w typie misia i biało-rudy kolor. Tym bardziej nie wolno ryzykować utraty sierści przez pupila.
Warto dodać, że sierść dla zwierząt to nie tylko śliczny dodatek, który można modelować jak fryzurę u ludzi. W zimie chroni przed chłodem, a w lecie pełni ona funkcję zabezpieczającą przed promieniami słonecznymi i odparzeniami. To mit, że przez długą sierść pies się przegrzewa.
Piesek Boo na Facebook’u
W jaki sposób Pomeranian Boo stał się sławny na całym świecie? Jego właścicielka, Irene Ahn, pracownica Facebooka, założyła mu stronę na tym portalu społecznościowym. Zdanie, które widniało na samej górze to „Nazywam się Boo. Jestem psem. Życie jest dobre”. Popularność Boo rozpoczęła się w roku 2010 po tym, jak piosenkarka Kesha, wysłała tweeta, w którym poinformowała fanów o swoim nowym chłopaku, dodając przy tym link do profilu Boo. To właśnie dzięki temu wydarzeniu świat dowiedział się o istnieniu słodkiego psiaka – miniaturki Boo. Jego profil w szybkim tempie zdobył miliony polubień, a ludzie zaczęli zastanawiać się, jakiej rasy jest zwierzak i co zrobić, aby ich pies również tak wyglądał.

Źródło: facebook.com/Boo/
Co się stało z pieskiem Boo?
Gdzie teraz znajduje się najsłodszy piesek świata? Niestety, Boo zmarł we śnie, rankiem 18 stycznia 2019 roku w wieku 12 lat. Po odejściu swojego starszego brata Buddy’ego Boo zaczął okazywać problemy z sercem. Profil Boo na Facebooku nie został jednak usunięty, zdarza się, że właściciele dodają starsze zdjęcia swojego ukochanego psiaka.
Ten słodki, niewielkich rozmiarów Pomeranian, był prawdziwą gwiazdą mediów społecznościowych, o czym świadczyć mogą jego liczne sukcesy. Był modelem okularów przeciwsłonecznych dla The Monocle Order z linii Blood and Tears. Jego wizerunek znalazł się na kalendarzach czy w książkach dla dzieci.
Co ciekawe, Chronicle Books, czyli amerykańskie wydawnictwo, odezwało się do właścicielki Boo i wspólnie stworzyli fotoksiążkę, która została opublikowana w aż 10 językach.
Ile kosztuje piesek Pomeranian?
Ile może kosztować pies miniaturka? Boo, który jest przedstawicielem rasy Szpic Miniaturowy, nie jest tanim zwierzęciem. Cena za szczeniaki ze sprawdzonych i renomowanych hodowli, zarejestrowanych w ZKwP, zaczynają się od około 8000 zł. Jeżeli są to psy wystawowe, ceny wzrastają. Psiaki będące potomkami utytułowanych rodziców, kosztują nawet 20000 zł. Więcej na temat przeczytacie w artykule: Szpic miniaturowy (Pomeranian) – cena, ile kosztuje i jak wybrać hodowcę?